Wireless LED Car Interior Ambient Light Remote Control 13 Colors Diamond Diving Light Auto Roof Foot Atmosphere Lamp Decoration
₪8.99 ₪27.99Price range: ₪8.99 through ₪27.99
Features:
Super bright RGB 3030SMD LED lamp, long life span.
The lights case made of high quality PVC, durable and wear-resistant, not easy to be broken.
IP67 waterproof design, can use as vase, bowls, aquarium and party decoration light.
Comes with remote control, transmit distance up to 10m. Powered by 2 x CR2032 batteries (Included), can work up to 12 hours.
After you test these lights, you should take out the battery or put on protective equipment (a small white flakes), otherwise the battery will still slowly consumed.
Specifications:
Name: Colorful Adhesive Ambient Light
Material: PVC+LED
Light Color: RGB
LED Chips: 3030
Remote Operate Distance: 10m
Battery: 2 x CR2032 ( Included)
Light Dimension: 30 x 22mm/1.18*0.8in (D*H)
Power Supply Mode: Button Battery
Waterproof: IP67 Waterproof
Installation Method: Non-marking Glue Paste
Application: Universal
Package Contains:
1pcs * remote control
1/2/4/6/8/10pcs * Lamp











| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Brand Name | GZQGT |
| Item Type | Atmosphere lamp |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Material | PVC+LED |
| Voltage | 6 V |
| Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.










Reviews
There are no reviews yet.