Hot Wireless Bluetooth Headphones Over Ear Hifi Stereo Headset True Sports Earphones TF AUX Music Player with HD Mic
Original price was: ₪22.99.₪18.99Current price is: ₪18.99.
Speicification:
2. BT: V5.3
3. HD Microphone: Yes
4. Folding Design: convenient storage and easy travel
5. Intelligent noise reduction, Skin friendly material
6. Charge Time: about 1.5 Hours
7. Battery capacity: 200mAh
8. Listening time: about 8-10 Hours(medium volume)
9. Memory card support: Yes
10.Charging and audio cables: Yes
Packing list:
1pc earphone
1pc charging cable
1pc audio cable
1pc instruction

















| Weight | 16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 in |
| Brand Name | LIFEBTY |
| Style | Wireless headphone & headset |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Origin | Mainland China |
| Material | PVC |
| High-concerned chemical | None |
| Communication | WireLess |
| Volume Control | Yes |
| Category | Earphones & Headphones |
| Active Noise-Cancellation | Yes |
| Sound Isolating | Yes |
| Frequency Response Range | – |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Line Length | 1.2 |
| Control Button | Yes |
| Is wireless | Yes |
| Connectors | Type c |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Battery life up to[hours] | 6-8 |
| Charging Method | cable |
| Support Memory Card | Yes |
| Battery Capacity[mAh] | 200 |
| Maximum wireless range[m] | 10m-20m |
| With Microphone | Yes |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.










Reviews
There are no reviews yet.