PAGANI DESIGN Men’s Watches DD40 Gold White Luxury Automatic Watch Men TMI NH36A Date Week Mechanical Watches For Men 2026 New
Original price was: ₪181.99.₪154.99Current price is: ₪154.99.



































| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Brand Name | PAGANI DESIGN |
| Water Resistance Depth | 10Bar |
| Band Material Type | Stainless steel |
| Display Type | Roman Numeral |
| High-concerned chemical | None |
| Movement origin | Jp(origin) |
| Style | Fashion & Casual |
| Band Length | 20 |
| Case Material | Stainless steel |
| Origin | Mainland China |
| Clasp Type | Folding Clasp with Safety |
| Movement | Automatic Self-Wind |
| Feature | Luminous |
| Dial Window Material Type | Sapphire Crystal |
| Case Thickness | 12 |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Band Width | 20 to 24 mm |
| Dial Diameter | 40 to 44 mm |
| Case Shape | Round |
| Model Number | PD-1783 |
| Item Type | Mechanical Wristwatches |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.










Reviews
There are no reviews yet.