Sale
2025 Fashion SANDA Top Brand 6213 Female Student Casual Simple Women’s Dual Calendar Elegant Female Student Quartz Wrist Watches
₪23.99 ₪24.99Price range: ₪23.99 through ₪24.99
-
Hign-concerned ChemicalNoneDisplay TypeArabic numeral markers
-
Case ShapeRoundDial Window Material TypeHardlex
-
Dial Diameter39mmCase Thickness10mm
-
Band Length21.5cmBand Width17mm
-
Band Material TypeRESINModel Number6213
-
FeatureShock Resistant,DIVER,Water Resistant,swimStyleFashion & Casual
-
Water Resistance Depth3BarClasp TypeBuckle
-
Case MaterialSTAINLESS STEELMovementQuartz
-
Brand NameSANDAOriginMainland China
-
CertificationCE
Specifications























| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 in |
| Brand Name | SANDA |
| Band Material Type | Silicone |
| Case Material | Resin |
| High-concerned chemical | None |
| Wireless | N |
| Movement | Digital |
| Clasp Type | Buckle |
| Display Type | Digital |
| Battery Included | Yes |
| Style | SPORT |
| Voltage | <36V |
| Origin | Mainland China |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Band Width | 17 |
| Band Length | 21.5 |
| Dial Diameter | 39 |
| Model Number | 6213 |
| Case Shape | Round |
| Feature | Week Display |
| Certification | CE |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Case Thickness | 10 |
| Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Reviews
There are no reviews yet.