15pc Air Conditioner Cleaning Cover Kit With Clean Tools Waterproof Dust 118cm Protection Bag for Air Conditioners Cleaner Set
₪57.99 ₪85.99Price range: ₪57.99 through ₪85.99
Features:
1. Made of double-sided waterproof oxford fabric and using PVC waterproof technology, the cleaning cover is waterproof, acid and alkali resistant.
2. Applicable to internal air conditioners with a circumference less than 2.4 meters, applicable to air conditioners below 1.5p.
3. The air conditioner cover can be stretched up to 95cm, suitable for air conditioners below 1.5p. Both sides are equipped with elastic fixing ropes, so it will not be loose when covering small air conditioners.
Specification:
Name: Air conditioner Cleaning Cover
Material: double-sided waterproof oxford fabric + PPC waterproof process
Weight: about 550g
Packing: opp
Drain pipe: about 2.3m
Packing List:
Air conditioner Cleaning Cover*1
Water Pipe*1
Towel*1
Scraper*2
Storage bag*1
If you need to buyclean sprayplease make sure to choose(Cainiao Standard Shipping for Special Goods) or channel.ps: Shipping in accordance with international logistics rules. thank you!












| Weight | 23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 in |
| Brand Name | NONE |
| High-concerned chemical | None |
| Material | 100% Polyester |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Pattern Type | PRINTED |
| Style | Modern Style |
| Model Number | 98cm-118cm |
| 1 | Air Conditioner Cleaning Cover |
| 2 | Air Conditioner Clean Kit |
| 3 | Cleaning Kit for Air Conditioner |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.










Reviews
There are no reviews yet.