18 in 1 Led Car Ambient Lights 213 64 Color RGB Symphony Streamer Bluetooth Rainbow Interior Acrylic Strips Atmosphere Lamp Kit
Original price was: $39.68.$19.99Current price is: $19.99.









Features
1. Support single zone and dual zone, have two modes.
2. You can turn off the welcome mode and turn on the mode, the welcome light can change the mode (that is, select one of the colors as the welcome mode, and it will still be in this mode next time)
3. Immersive interactive experience, linkage with the car makes driving more enjoyable
Door opening warning
Overspeed warning
Seat belt warning
Reverse radar warning
Follow the turn left/right
Double flashing light warning
4. you can adjust speed and brightness
5. Support Individually change the mode of RGB area or Symphony zone, running water, horse racing, jumping, music flowing, breathing mode)
6.Can display different colors and the same color at once
7. The light strip can be cut and you can assemble it as you like
Installation:
Download the application by the QR code on the main control box first, control light mode via Bluetooth connection. This product include 1 main control box ,4 sub control box. Each controller has a power cable, the main controller is connected to a 5- 12V power supply and the sub controller also needs to be connected to a 5- 12v power supply such as a door power supply. (Negative polar and positive polar)
Package Includes
Symphony 18 in 1 ( 6 * LED strip(110cm*1+ 75cm*4+ 25cm*1 + 4 * Footlight + 4 * Door handle lights + 4 * Storage lights + 1 * Touch button)
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Brand Name | MAGIC COLORM |
| Item Type | Atmosphere lamp |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Voltage | 12 V |
| Suitable Car Models | For Universal / All Car Models |
| Features 1 | Car Interior Light |
| Features 2 | APP Control / Bluetooth / Touch Button |
| Color | Symphony 18 in 1 |
| Application | Rainbow Rgb Bluetooth Atmosphere light |
| Model1 | led auto,light,rgb,led lights |
| model2 | car accessories |
| Material | acrylic optic strip |
| Special Features 1 | Super bright |
| Special Features 2 | Dual Zone Control |
| Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








Reviews
There are no reviews yet.