2 in 1 Version WiFi Tuya Co & Smoke Detector LCD Display Carbon Monoxide Detector Room Kitchen Shop Fire Sensor PIR Sound Alarm
Original price was: $21.22.$16.91Current price is: $16.91.
Product Description:
This product is a smart carbon monoxide and smoke combo detector, adopting microprocessor control. The electrochemical carbon monoxide sensor is stable and reliable with low current consumption and small sensitivity drift.
Mainly well used in the place of carbon monoxide and fire place, well guarantee personal safety. It can work with Tuya or Smart life APP, you can check and receive the alarms through the APP even you are far away from home, no need any gateway, just connect with house WiFi. A perfect item for protecting your fanily from the dangers of Co poisoning and Fire.
If you have any questions, please feel free to contact our customer service staff, we have professional engineers and perfect after-sales can help you solve all problems.
Product Details:
Product Size: 135*31mm
Battery Type: 1.5V AA*2 Battery (Seller did not provide the battery)
Sensor Type: Photoelectric And Electrochemical Sensor
Alarm output: Flash sound output
Sound level: More than 85 dB/3 Merer
Work Environment: 0℃~40℃; ≤90% RH
Wi-Fi: IEEE 802.11 b/g/n 2.4GHz
















| Weight | 16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Brand Name | NONE |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Smart home platform | Tuya |
| Certification | RoHS |
| Model Number | WFI FUNCTION DETECTOR |
| Type | Smoke Detector |
| Product Size | 135*31mm |
| Battery Type | 1.5V AA*2 Battery (Seller did not provide the battery) |
| Alarm Sound | More than 85 dB/3 Merer |
| Alarm Output | Flash Sound Output |
| Material | ABS |
| Sensor Type | Photoelectric And Electrochemical Sensor |
| Work Environment | 0℃~40℃; ≤90% RH |
| WiFi Frequency | IEEE 802.11b/g/n 2.4GHz |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








Reviews
There are no reviews yet.