2025 NEW Air Max Wireless Headsets Bluetooth Headphones Over ear stereo surround gaming Earphone For Apple Iphone Xiaomi Phone
Original price was: $9.22.$7.38Current price is: $7.38.
Description:
Product Name: Wireless Bluetooth Headset/Headphones
Transmission distance: 10m
Battery capacity: 350mAh
Horn diameter: 40mm
Play time: 16-20 hours (50% volume)
Standby time: >720h
Charging time: 2-3h
Built-in Microphone: Yes
TF card: support
Audio I/O interface: support
Charging port: Type-C
Packing list:
1 x Bluetooth Headset
1 x Charging Cable
1 x Instructions
1 x Audio line














| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Number Of Drivers | 2 |
| Sound Isolating | Yes |
| Charging Method | cable |
| Brand Name | LIFEBTY |
| Driver Diameter | 40 |
| Material | Plastic |
| High-concerned chemical | None |
| Communication | Wireless+Wired |
| Connectors | Type c |
| Style | Wired in-ear headphones |
| Is wireless | Yes |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Origin | Mainland China |
| With Microphone | Yes |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Headphone Pads Material | Memory Foam |
| Codecs | Apt-X HD |
| Maximum wireless range[m] | <10m |
| Features | Dual Connection |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Voice assistant built-in | No |
| Control Button | Yes |
| NFC Technology | No |
| Volume Control | Yes |
| Category | Earphones & Headphones |
| Package List | Detachable Audio Cable |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.










Reviews
There are no reviews yet.