21V Cordless Impact Drill Electric Screwdriver Electric Hammer Drill Mini Wireless Hand Drill Lithium-Ion Battery Power Tools
₪54.99 ₪165.99Price range: ₪54.99 through ₪165.99


Specifications:
Battery Type: Lithium Ion
Battery Voltage: 21V
Battery Capacity: 5*1300mAh
Battery Charger: AC100-240V
Max.Torque: 25Nm
Torque Stage: 25+3
No Load Speed: 0-450r/min, 0-1600r/min
Chuck: 2-10mm
Features:
-Heavy duty cordless drill, delivers up to 25N.m of torque and 1450RPM of speed.
-5000mAh high capacity Li-Ion battery, provide longer running time and more power.
-1/2″ keyless drill chuck for quick and simple bit replacement, holding up to 10mm bit.
-25+3 clutches control, delivers 25 torque settings and a drill modes for various applications.
-Dual range variable speed control for accurate speed regulation, prevents screws from stripping.
-3 in 1 trigger switch, allows switching forward / reverse driving and safe locking quickly.
-LED working light, provides illumination in dark spaces as you work.
-Ergonomic grip handle delivers comfort and control.
Package Included:
Type 1
1 x Cordless Impact Drill
1 x Battery
1 x 29Pcs Drill Bits Set
1 x Battery Charger
1 x Carton Box
Type 2
1 x Cordless Impact Drill
2 x Battery
1 x 29Pcs Drill Bits Set
1 x Battery Charger
1 x Carton Box
Type 3
1 x Cordless Impact Drill
2 x Battery
1 x 29Pcs Drill Bits Set
1 x Battery Charger
1 x Plastic Box











| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Brand Name | Gisam |
| Origin | Mainland China |
| High-concerned chemical | None |
| Battery Included | Yes |
| Certification | CE |
| Use | Home DIY |
| Power Source | Battery |
| Frequency | 50-60Hz |
| is_customized | Yes |
| Model Number | Electric Screwdriver Impact Drill |
| Max. Drilling Diameter | 10mm |
| Motor | Brushed |
| Drill Type | Impact Drill |
| Weight | As shown |
| Rated Voltage | 18V |
| Application | Home DIY |
| No load speed | 1450rmp |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews
There are no reviews yet.