2IN1 Replacement for Oil Take Dispenser Mister Plastics Bottle with 2pcs Brush Spray Pour Cooking Spritzer BBQ Oil Spray Bottle
₪17.47
Hello! Welcome to our store!
Quality is the first with best service. customers all are our friends. Fashion design,100% Brand New, high quality!
Product Information:
Product name:500ml
Product weight:150g
Material:Plastics
Notes:
Due to manual measurement, there may be an error of 1-2 cm, please understand.
The color difference may vary depending on the monitor settings.
We provide you with the best products and services.
If you have any questions, please let us know and we will solve the problem as soon as possible.
thank you very much.
About this item 违规检测listing优化
- 2 IN 1 OIL DISPENSER AND OIL SPRAYER: 2 In 1 oil dispenser for kitchen offers both pouring and spraying capabilities, The oil sprayer releases 0.15 g oil evenly in the form of a 60° spray, The pouring Oil outlet 0.4 inch of the oil dispenser for kitchen can accurately and cleanly pour out the required amount of oil, Keep the kitchen clean and reduce oil waste
- HIGH BOROSILICATE MATERIAL: oil sprayer for cooking The high borosilicate used has high heat resistance, high hardness, and can withstand temperature changes of -20℃-150℃ without bursting, The hardness reaches 6.5HM, olive oil dispenser bottle has good toughness and impact resistance, and is not easy to break
- WIDE MOUTH FOR EASY CLEANING: 2 In 1 olive oil dispenser bottle Internal and external surfaces are generally smooth, reducing grease adhesion and making cleaning easier, The cap and oil bottle can be cleaned separately. olive oil dispenser bottle mouth is 2-inch not only easy to clean, but also convenient for users to pour oil into the oil dispenser, olive oil dispenser bottle Can hold 16oz of oilreducing spillage and waste
- FOOD – GRADE SAFE MATERIAL: olive oil sprayer Made of food-grade safe materials, TPE bottle caps are more secure than PVC, 2 In 1 olive oil sprayer have a 0.2-inch food-grade silicone tube inside, which is safe to contact with oil/sauce, olive oil sprayer Sieve Built-In Effectively filter oil and seasoning sediments, Prevent entry into the nozzle causing clogging
- MULTIPURPOSE OLIVE OIL SPRAY BOTTLE: olive oil spray bottle adopts an ergonomic handle, which is very comfortable to hold. The long and wide pressing rod can easily dispense oil. This olive oil spray bottle can add a variety of condiments, such as olive oil, lemon juice, red wine, soy sauce, etc., which is very suitable for seasoning, Grill, prepare salads, bake or cook
- CUSTOMER SERVISES: Responsible for every 2 In 1 olive oil dispenser sold, If the olive oil dispenser you receive is damaged or not working properly, please contact us as soon as possible. We are committed to providing you with perfect service
Product Description






















| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 in |
| Brand Name | PDQ |
| Material | Plastic |
| High-concerned chemical | None |
| Herb & Spice Tools Type | Spice & Pepper Shakers |
| Origin | Mainland China |
| Feature | Stocked |
| Model Number | Oil Spray Bottle |
| Type | Herb & Spice Tools |
| Certification | SGS |
| Plastic Type | PP |
| Oil spray | oil sprayer kitchen oils spray oil spray for kitchen |
| oil spray bottle | spray spray oil spray spray oil sprayer oil sprayer spray oil sprayer |
| spray bottle sprayer | Oil sprayer oil sprayer spray spray oil bottle kitchen oil spray |
| soy sauce bottle | kitchen oil spray bottle kitchen oils bottle spray bottle kitchen oil |
| kitchen oil dispenser | Oil spray kitchen oil bottle oil sprayer For oil |
| oil and vinegar | olive oil sprayer oil spray bottle bottle for kitchen oil |
| olive oil dispenser | butter container kitchen oil dispenser oil dispenser |
| oil bottle for kitchen | Oil bottle spray bottle for oil oil container container for kitchen oi |
| oil pot | oil bottles oil fryer olive oil kitchen oil |
| cruet for olive oil and vinegar | oil dispenser bottle kitchen olive oil door Olive oil oil dispenser |
| oil sprayer | oil container oil separator oil dispenser olive oil sprayer oil spray |
| oil dispenser | oil spray |
| kitchen oil spray | spray bottle for oil |
| bottle spray | for cooking |
| oil dispenser bottle | spray oil dispenser |
| oil dispenser spray | spray dispenser |
| dispenser for oil | oil bottle spray |
| cook oil spray | spray bottles 500ml |
| 2 in 1 oil dispenser | cooking oil spray bottle |
| bottles for bottles | spray for oil |
| cooking oil dispenser | 500ml spray bottle |
| spritzer spray bottle | spray for olive oil |
| oil spray bottle cooking | bottle oil dispenser |
| plastic oil | kitchen spray bottle |
| cooking spray | cooking spray |
| mister spray bottle | 2 in 1 oil spray bottle |
| bottle oil spray | bbq spray bottle |
| cooking spray bottle | 2 in 1 spray bottle |
| spritzer oil spray bottle | 2 in bottle |
| bbq oil dispenser | plastics oil spray bottle |
| bbq oil spray bottle | oil pump spray |
| 500ml oil spray bottle | spray dispenser for oil |
| brush spray spray bottle | spray cooking |
| 2pcs spray bottle | 2pcs oil spray bottle |
| 500ml oil dispenser | spritzer oil dispenser |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

















Reviews
There are no reviews yet.