2Pcs Car HB3 LED Bulbs 9005 9006 HB4 Headlight Fog Bulb Lamp Light 6000K White Automotive Fog Lights Turbo Mini Lamp Headlights
₪15.99
Detailed description:
Specifications:
Product Name: HB3 HB4 9005 9006 LED Headlights
Bulb size: 9005 / HB3/9006/HB4
LED chip power: 80W
Color temperature: 6000K 6500K/8000K/12000K Ice Blue
Lumens: 30000 Lumens
Working voltage: DC 12V to 24V
Working hour: 80,000 hours
Application: headlight high beam light/low beam light/fog light/driving light/daytime running light
Package includes:
2pcs/set LED Fog Car Headlight Lights Bulbs













1.All items will be sent out within 1~2 business days when your payment is cleared by ESCROW.
2. We will ship according to the model you choose.
3.Items are shipped from China using Airmail,reach most of the countries within 15 to 25 business days.
4.Delivery time depends on destination and other factors,it may takes up to 30 business days.

1.We supply 12 months warranty for all our items.
2.If you are not satisfied when you receive your item, please return it with origianl package within 15Â days for a replacement or money back. Please contact me before you return it.
3.Note: No Warranty Offered If There Is Any Feedback Less Than 5 Stars Before Communication.

1.You can contact us without hesitation if you have any question.Â
2.Please email us before openning the dispute or leave negative feedback. We will help you to resolve all problem.
| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 in |
| Brand Name | WuRanXon |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Car Model | Universal |
| Certification | CE |
| Car Brand | Universal |
| Voltage | 12 V |
| Color Temperature | 6000K |
| Item Type | Other |
| Wattage | 80W |
| Lumen | 30000Lm/Set, 15000LM/bulb |
| Chip Assembly Type | 3570 Chip |
| Warranty | 1Years |
| LED Headlight Voltage | DC12-36V |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








Reviews
There are no reviews yet.