Children’s Version Vertical Adjustable Lifting Basketball Rack Outdoor Home Indoor Sports Crtoon Rebound Parent-child Interacti
₪16.99 ₪38.99Price range: ₪16.99 through ₪38.99
Children’s basketball hoop toy
Product Description
Packing: color box
feature:
100% brand new and high quality.
Made of environmentally friendly plastic, no harm to children
It helps cultivate children’s thinking, creativity and thinking ability, and train hand-eye coordination and hand flexibility through their own operations.
Warning: Do not put this toy in your mouth. The color of the parts will vary.Do not approach fire sources












| Weight | 28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Brand Name | NONE |
| Material | Plastic |
| Plastic Type | ABS |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Recommend Age | 14+y |
| High-concerned chemical | None |
| Dimensions | 110*21.5cm |
| Design | Animal |
| Warning | Please do not approach sources of fire |
| Certification | CE |
| CE | Certificate |
| Certificate Number | U05101210805214-3E |
| Model Number | 669-1 |
| Sports | Basketball |
| Is Electric | No |
| Gender | Unisex |
| Function | Grasping/Movement Ability Developing |
| Barcode | No |
| Type | Single-rod Hand-pushed Toy |
| Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.











Reviews
There are no reviews yet.