COB LED Strip 220V High Brightness 220V Led Strip Flexible Ribbon Tape for Room Bedroom Kitchen Garden Lighting
₪10.99 ₪77.99Price range: ₪10.99 through ₪77.99
NOTE:
1. When using the light strips, the lights strip Must Be Spread Out!
2. Do not light the LED strip when it is rolled up to avoid overheating and burning the light strip.
3. Each roll of light strip has been tested before shipment. Non professionals are not recommended to assemble it themselves.
4.Although the main body of the light strip is waterproof, the two ends of the light strip are not waterproof. So it is not recommended for outdoor use.

220V COB Light Strip
Lamp beads: COB (288 LEDs/meter)
Color Temperature: Warm White(3000K)/ Cold White(6000K) ;
Working Voltage:AC220V(With EU Power plug)

Two types of plugs to choose from
–With switch
–No switch

2 light colors to choose

Easy to install

Use

| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Brand Name | Mikenoon |
| High-concerned chemical | None |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Is Batteries Included | No |
| Nominal Voltage | 220V |
| Origin | Mainland China |
| Voltage | 220 V |
| Certification | ROHS |
| Average Life (hrs) | 50000 |
| Strip type | COB |
| Power Generation | Switch |
| Waterproof | No |
| Is Smart Device | No |
| Occasion | LIVING ROOM |
| Power Source | AC |
| Model Number | COB LED strip |
| Item Type | Strip |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews
There are no reviews yet.