Crossfit Speed Jumping Rope Home Gym Steel Wire Durable For Men Fast Jump Rope loss weight Sport Exercise Workout Equipments
Original price was: ₪60.99.₪48.99Current price is: ₪48.99.
Crossfit Jump rope
Suitable for fitness exercises can switch different weights of wire rope(include2.0mm/5.0mm)
Professional crossfit fitness jump rope
Product Information
Product Name: Crossfit Jump rope
Product Feature: Matching double bearing
Product material: Aluminium alloy
Product color:BLACK/GREY
Rope length: 3m
Switch skipping rope with different weights








crossfit jump rope,gym, Steel Wire Durable,Fast Jump Rope,loss weight,Sport Exercise Workout Equipments,Switch skipping rope with different weights
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 in |
| Brand Name | MOGOLD |
| Type of sports | Strength Training |
| Training Site | Other |
| Child-use | No |
| Bluetooth | No |
| Battery | No |
| Department Name | Unisex |
| Screen | No |
| Origin | Mainland China |
| High-concerned chemical | None |
| Ropeless | No |
| Extra length | No |
| Model Number | T45 |
| Material | Aluminium alloy |
| Type | Weight Skip Rope |
| Length | 3 m (Personal) |
| Function | Muscle Relex Apparatus |
| Whether carries weight | Yes |
| Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








Reviews
There are no reviews yet.