DEKO Cordless Drill 12V 16V 20V Mini Wireless Power tools DC Lithium-Ion Battery Electric Screwdriver Home DIY Drilling Machine
$15.38 $33.83Price range: $15.38 through $33.83




















| Weight | 24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 in |
| Brand Name | DEKO |
| Origin | Mainland China |
| High-concerned chemical | None |
| Battery Included | Yes |
| Certification | CE |
| Use | Home DIY |
| Power Source | DC |
| Frequency | 50-60Hz |
| is_customized | Yes |
| Rated Torque | 28/32/42N.m |
| Model Number | DKCD12FU-Li/DKCD16FU-Li/DKCD20FU-Li |
| Max. Drilling Diameter | 10mm |
| Drill Type | Cordless Drill |
| Weight | 1/1.1/1.2kg |
| Rated Voltage | 12V |
| Application | Woodworking |
| Rated Input Power | 400W |
| Torque Settings | 18+1 Settings |
| Chuck Size | 3/8" (0.8-10mm) |
| No Load Speed | 0-350/0-1350rpm |
| Material | ABS |
| Handle Material | Rubber Overmolded |
| Switch Style | Push button |
| Usage | Metal and Wood Drilling, Screw Driving |
| Special Features | Light Weight, LED Worklight, Always Ready,Variable Speed |
| Chuck Type | Keyless |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Charging Time | 2.5-5 Hours |
| Charger Adapter Input | 100-240V AC 50-60Hz |
| Charger Adapter Output | 13.5V 400mAh/18V 1500mAh/21.5V 1500mAh |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.













Reviews
There are no reviews yet.