Large Capacity Cosmetic Bag Female Travel Wash Handbag Bathroom Partition Shower Makeup Pouch Waterproof Toiletries Organizer
₪22.99 ₪23.99Price range: ₪22.99 through ₪23.99
Name:Travel Toiletry Bag
Material: Polyester, PVC‌
Size: 31*20*14cm / 12.20*7.87*5.51inch
Weight:220g
Color: black,pink,beige,blue,purple
Special Feature: Large Capacity,Portable,Handle
Features:
Roomy Space: The travel toiletry bag with 4 compartments. The front pocket includes two large mesh pockets, an elastic rope pocket for storing makeup brushes, and a transparent bottom pocket for storing small items
Main Compartments of Toiletry Bag : Two main compartments of toiletry bag for women is large capacity, with elastic straps hold bottles upright; double zipper compartment is for easy access. Partition storage can make your items more organized and avoid piling up
Leak-Proof & Easy-Clean PVC: Toiletry bag for women waterproof PVC fabric prevents spills from soaking through. Dedicated front/back wet-dry zones keep liquids contained. Simply wipe clean after messy
Soft Materials & Handle: The handle is also made of soft material to relieve your pressure. Made of soft and luxurious fabric, this puffy toiletry bag is like a soft, stretchy pillow, a super cute toiletry bag
Functionality: Unique design allows you to get a travel bag for toiletries, shaving kit or makeup bag, all in one. It’s a great choice for business trips, travel, gym, camping, home use, and more
PACKAGE INCLUDES:
1 Pcs Toiletry Bag
Note:
1.Please allow slight deviation due to manual measurement.
2.Please allow slight color difference due to different monitors.







| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Brand Name | NONE |
| Main Material | Nylon |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Item Height | 20cm |
| Closure Type | Zipper |
| Style | Fashion |
| Material Composition | Polyester, PVC |
| Pattern Type | Solid |
| Function | Foldable & Expandable |
| Item Length | 31cm |
| Item Type | Cosmetic Cases |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Item Width | 14cm |
| Shape | Box |
| Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.










Reviews
There are no reviews yet.