Sale
Men’s Electric Groin & Body Shaver – Waterproof Dual Head Trimmer Kit w/ LED Light & Foil Blades
$10.76 $12.61Price range: $10.76 through $12.61







| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 in |
| Brand Name | CLIPCLEAN |
| Is Batteries Included | Yes |
| Origin | Mainland China |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Voltage | <20V |
| High-concerned chemical | None |
| Material | ABS |
| Motor type | ROTARY |
| Certification | CE |
| Number of nozzles | 1 – 2 pcs |
| Item Type | hair trimmer |
| Length adjustment method | Change of nozzles |
| Battery Charging Time | up to 2 hours |
| Battery Life | 31 – 50 minutes |
| Power type | Mains and battery operation |
| Function | Charging indication |
| Maximum cutting length | over 20 mm |
| Blade Material | Stainless steel |
| Minimum cutting length | less than 0.5mm |
| Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








Reviews
There are no reviews yet.