New Bee Wired Professional Studio Pro 50 DJ Headphones With Microphone Over Ear Hi-Res Studio Monitor Music Headset Earphone
Original price was: ₪58.99.₪46.99Current price is: ₪46.99.
New Bee Wired Professional Studio Pro 50 DJ Headphones With Microphone Over Ear Hi-Res Studio Monitor Music Headset Earphone







| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 in |
| Brand Name | New bee |
| Style | Wireless headphone & headset |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Origin | Mainland China |
| Material | PC |
| High-concerned chemical | None |
| Communication | Wired |
| Volume Control | Yes |
| Category | Earphones & Headphones |
| Certification | CE |
| Number Of Drivers | 2 |
| Plug Type | Line Type |
| Impedance Range | from 33 to 100 Ω |
| Headphone Pads Material | Other |
| Active Noise-Cancellation | No |
| Sound Isolating | No |
| Waterproof | No |
| Frequency Response Range | 10 – 40000 |
| Voice assistant built-in | No |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Line Length | 1.2 |
| Package List | 6.3mm Jack Adapter |
| Sensitivity | 105 |
| Is wireless | No |
| Weight[g] | 422 |
| Charging Method | cable |
| Max Output | 1200 |
| Maximum wireless range[m] | <10m |
| With Microphone | No |
| Control Button | No |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








Reviews
There are no reviews yet.