Sale
OLEVS 2910 Women’s Watches Elegant Original Quartz Watch for Ladies Stainless Steel Waterproof Luminous Automatic date Reloj
₪28.99 ₪29.99Price range: ₪28.99 through ₪29.99













| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 in |
| Brand Name | OLEVS |
| Battery Included | Yes |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Movement | Quartz |
| Band Material Type | Stainless steel |
| High-concerned chemical | None |
| Band Width | 14 |
| Movement origin | CN (Origin) |
| Display Type | Arabic Numeral Markers |
| Case Material | Stainless steel |
| Feature | Week Display |
| Band Length | 18 |
| Dial Diameter | 30 |
| Style | Fashion & Casual |
| Clasp Type | Push Button Hidden Clasp |
| Origin | Mainland China |
| Model Number | 2910-female |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Case Thickness | 10 |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Certification | CE |
| Case Shape | Round |
| weight | 63g |
| Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews
There are no reviews yet.