Sale
OLEVS 5872 Woman Watches Imported Japan Quartz Movement Waterproof Watch for Women Elegant Ceramic Strap Ladies Wristwatch Gifts
Original price was: $18.76.$15.07Current price is: $15.07.











| Weight | 16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Brand Name | NONE |
| Battery Included | Yes |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Movement | Quartz |
| Band Material Type | Simulated-Ceramics |
| High-concerned chemical | None |
| Band Width | 11 |
| Movement origin | Jp(origin) |
| Display Type | Roman Numeral |
| Case Material | Stainless steel |
| Feature | Week Display |
| Band Length | 18 |
| Dial Diameter | 34 |
| Style | Luxury |
| Clasp Type | Push Button Hidden Clasp |
| Origin | Mainland China |
| Model Number | 5872 |
| Dial Window Material Type | Coated Glass |
| Case Thickness | 8 |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Certification | CE |
| Case Shape | Round |
| Weight | 58g |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews
There are no reviews yet.