POEDAGAR Luxury Men Wristwatch Fashion Date Hollow Tourbillon Man Clock Automatic Mechanical Stainless Steel Men’s Watches Reloj
Original price was: ₪815.99.₪65.99Current price is: ₪65.99.
Package Included:
1 x POEDAGAR Clock
1 x POEDAGAR Box
1 x Watch wipe
1 x Warranty card
After-Sales Service:
If you have any questions, please contact us by email, we will try our best to deal with it for you.We will reply within 24 hours.





















| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 in |
| Brand Name | POEDAGAR |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Band Material Type | Stainless steel |
| Display Type | Roman Numeral |
| High-concerned chemical | None |
| Movement origin | CN (Origin) |
| Style | Fashion & Casual |
| Band Length | 23 |
| Case Material | Stainless steel |
| Origin | Mainland China |
| Clasp Type | Push Button Hidden Clasp |
| Movement | Automatic Self-Wind |
| Feature | Luminous |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Case Thickness | 14 |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Band Width | 20 to 24 mm |
| Dial Diameter | 40 to 44 mm |
| Case Shape | Round |
| Model Number | 1420 |
| Item Type | Mechanical Wristwatches |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








Reviews
There are no reviews yet.