Professional EMSzero NEO 6500W RF Machine Hi-EMT Body Sculpting Fat Burning EMS Slimming Beauty Equipment
$175.32 $1,050.72Price range: $175.32 through $1,050.72
You may notice that the price displayed is higher than before. Please be assured that this price includes all costs and is the final door-to-door delivery price, with no additional fees required.
According to platform policy, the price shown to buyers must be the total amount, and no extra charges can be added afterward. The listed price is calculated based on your delivery address and represents the lowest possible all-inclusive price we can offer.
You can purchase with confidence. If you have any questions or would like to inquire about possible discounts, please feel free to contact us.
Thank you for your understanding and support.
Best regards.

Factory Direct Sales,Support wholesale and retail,logo or language customized, training courses. Welcome to consult by whatsapp 86+13826238929
DELIVERY
1. We have overseas warehouses in the United States, Poland , Mexico, Russia Australiaand Canada.
NO CUSTOMS CLEARANCE. NO CUSTOMS DUTIES.
Poland Local Warehouse cover All EU countries:
2. Delivery time:
Ship from the United States, Poland Australiaand Mexico warehouse: 3 – 7 days to arrive;
Support overseas warehouse self-pickup, contact customer service to provide address.
Other countries without local warehouse, Express ship from China:7-15 to arrive.
The shipping costs can be negotiated, because the shipping costs are different in different periods and countries.
Link to final price://s.click.aliexpress.com/e/_oBfeEXJ



EMSzero latest instrument factory direct sale, EMS muscle training machine, mainly generates a strong magnetic field through a high-intensity Tesla coil to stimulate muscle contraction and relaxation. Usually, the training effect of this machine is 7 times that of a gym. Buyers order After the machine will send the instruction manual and operation video, the machine operation is very simple
Dear, this is the latest muscle exercise machineOriginal HIEMTeffect and quality is very good, welcome to consult me
Instructions for placing orders
This machine can provide different socket types and standard voltage. Please note the type you need when you place the order. In addition, our machine can provide special customized services, such as changing system language, adding logo, different color chassis, adding replaceable handle, etc. for details, please consult the seller, thank you for coming!
The company guarantees all equipment for 1 year

1、It’s safe
and non-invasive, non-current, non-hyperthermia, and non-radiation, and no recovery period.
2、No knife, no injection, no medicine, no exercise, no diet, Just Lying down can burn fat and build muscle, and reshape the beauty of lines.
3、Saving time and effort, only lying down for 30 minutes = 20000 muscle contractions (equivalent to 20000 belly rolls / squats)
4、It’s simple operation and bandage type. The operating head only needs to be placed on the operating part of the guest, and it can be reinforced with a special equipment band, without the need for a beautician to operate the instrument, which is convenient and simple.
5、There are sufficient experimental studies to prove that the treatment effect is remarkable. It only takes 4 treatments within two weeks, and every half an hour, you can see the effect of reshaping the lines in the treatment site.





















Default mode of transportation is rail/seatransportation. This kind of transportation is door-to-door and does not require customs processing. The transportation time is about 45-60 days. During the transportation, I will track the logistics situation for you in time.
You can also choose express delivery.The aging is 15-30 days. Choosing express delivery requires you to pay additional costs, while express delivery requires you to handle customs fees and customs clearance issues in person. Of course, when you deal with customs clearance issues, we will assist you in customs clearance and provide you with the documents required for customs clearance.
Note:Our service does not include handling customs fees and customs clearance issues incurred by express logistics. And during the transportation, any form of refusal to pay or dispute will not be accepted.Thank you for your understanding!
If you have any questions please contact us .
Customerservice staff answer questions online, if you have any questions, please consult our customerservice staff.
Dear, due to the particularity of the goods. Our products do not support 14 days no reason to return. If you need to return, please contact the seller to confirm the integrity of the item.
| Weight | 58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 114 in |
| Brand Name | TAIXL |
| Origin | Mainland China |
| Type of sports | Cadio Training |
| Training Site | BODY |
| High-concerned chemical | None |
| Name | EMS Body Shaping Machine |
| Input Voltage | 110-240V 50-60HZ 150AV |
| Frequency | 5-200Hz |
| Energy | 15 Tesla |
| Power | 6500W |
| Machine size | 43*40*108cm |
| Packing size | 58*65*114cm |
| Machine weight | 65KG |
| Warranty | 1 years |
| After-sales Service Provided | Online support, Video technical support |
| Handles | 2 Handles/4 Handles/5 Handles |
| Technology | High-Intensity Electromagnetic Muscle Trainer |
| Function | Weight Loss, Skin Tightening, Cellulite Reduction, Muscle building |
| Color | Gray |
| Applicable locations | Salon/Home |
| Shipping | Free shipping |
| Transportation time | 7-15 days |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.










Reviews
There are no reviews yet.