Rose Gold 36/39mm Nh35 Watch Case For DATEJUST Seiko NH35 NH36 Movement 28.5mm Dial Waterproof 316L Steel Jubilee/Oyster Strap
₪54.99 ₪83.99Price range: ₪54.99 through ₪83.99
The case does not have a logo
Fit movement:
NH35/NH36 Movement
Case diameter: 36mm without crown/39mm without crown
Case thickness: 12.5mm
(Please note that there are 36mm and 39mm sizes for you to choose)
Fit dial size: 28.5mm-29.2mm dial
Case strap width: 20mm
Case material: Solid 316L stainless steel
Glass: Sapphire glass
Waterproof: 10ATM
Case back : solid stainless steel case back /glass case back











| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 in |
| Brand Name | NONE |
| Case Material | Stainless steel |
| High-concerned chemical | None |
| Model Number | for datejust case |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Watch Cases |
| Item Diameter | 36/39mm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








Reviews
There are no reviews yet.