Smart Motion Sensor Toilet Light, USB Rechargeable LED RGB Night Light for Bathroom
Original price was: ₪12.99.₪9.99Current price is: ₪9.99.

Key Features:
Smart Motion Sensing:
Automatically lights up when motion is detected.
Turns off 90 seconds after movement stops.
Ultra-low standby current: 3-4μA (daytime) / 60μA (night).
8-Color Lighting Modes:
Cycle through Rainbow Gradient / Warm White / Orange / Pink / Red / Green / Cyan / Blue with a single click.
Choose auto color-shift, fixed color, or manual mode.
Long-Lasting & Rechargeable:
500mAh Li-ion battery (3.7V, 1.85Wh)
Low-voltage protection (3V) & over-charge protection (4.2V).
Perfect Bathroom Companion:
Sleek Design: Compactand seamlessly attaches to any toilet lid.
Gentle Night Light: 20-60 lumens soft glow (RGB LED).
Specifications:
Material: ABS + PP
Battery: 500mAh
Included: Charging cable ×1, User manual ×1









| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 in |
| Brand Name | SHENZHITECH |
| High-concerned chemical | None |
| Luminous Flux | <60 |
| Type | Night Light |
| Is Batteries Included | Yes |
| Shape | Rectangle |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Nominal Voltage | 5V |
| Origin | Mainland China |
| Certification | EMC |
| Power Source | DC |
| Body Material | ABS |
| Is Smart Device | No |
| Power Generation | Motion |
| Is Batteries Required | Yes |
| Item Type | Night Lights |
| Voltage | 3.7 V |
| Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








Reviews
There are no reviews yet.