Summer new casual simple knitted base shirt European and American men’s high neck water ripple solid color T-shirt
₪22.99 ₪24.99Price range: ₪22.99 through ₪24.99

| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 in |
| Brand Name | NONE |
| Applicable Scene | Shopping |
| High-concerned chemical | None |
| Sleeve Length(cm) | Short (4 – 16 Inch) |
| Applicable Season | Spring And Summer |
| Product Care Instructions | Machine Wash |
| Special Features | Lightweight |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Material | POLYESTER |
| Closure Type | Pull On |
| Gender | Men |
| Tops Type | TEES |
| Item Type | tops |
| pattern | Solid color |
| Source category | Spot |
| color | White, black, wine red, brown |
| Material function | let in air |
| product category | T-shirt |
| The content of main fabric components | 91% (inclusive) -95% (inclusive) |
| Is it in stock | yes |
| Suitable for people | youth |
| Size | S,M,L,XL,XXL,XXXL |
| Version | Self-cultivation |
| Taobao category | Fashion City (24-35 years old) |
| Collar | High collar/pile collar |
| Printed theme | Customization /DIY |
| category | T-shirt vest |
| Thickness and thinness | Thin style |
| Article number | CJW-1 |
| brand | BUTZ |
| Fabric name | Chemical fiber blending |
| Applicable scenario | Leisure |
| Sleeve shape | routine |
| Grammage | 180g |
| Main fabric composition | Polyester fiber (polyester) |
| Quality inspection report number | 0000 |
| Main downstream platforms | ebay, Amazon, Wish, AliExpress, Independent Site, LAZADA, Other |
| Applicable gender | man |
| Inventory type | Whole order |
| Applicable age group | adult |
| Year/season of listing | Spring of 2024 |
| Is it hooded | Unhooded |
| Sleeve length | short sleeves |
| Suitable for the season | summertime |
| Style details | Jiming Line |
| style | Basic Volkswagen |
| range of errors | 1-3CM |
| Original design source | yes |
| craft | Non ironing treatment |
| Craft of Weaving | Knit |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"98","inch":"38.58"},"size":"S","vid":-1},{"length":{"cm":"103","inch":"40.55"},"size":"M","vid":-2},{"length":{"cm":"108","inch":"42.52"},"size":"L","vid":-3},{"length":{"cm":"113","inch":"44.49"},"size":"XL","vid":-4},{"length":{"cm":"118","inch":"46.46"},"size":"XXL","vid":-5},{"length":{"cm":"123","inch":"48.43"},"size":"XXXL","vid":-6}]} |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.











Reviews
There are no reviews yet.