Sale
All-Season Puffer Jacket Men White Duck Down Portable Lightweight Jacket Men Waterproof Casual Ultra Light Male Down Coats 2024
$53.99



| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Brand Name | NONE |
| Craft of Weaving | Tatting |
| Thickness | Thick |
| Lining Material | POLYESTER |
| whether full opening | Yes |
| Material | POLYESTER |
| Filling | White duck down |
| Applicable Scene | CASUAL |
| Style | Outdoor |
| Closure Type | Zipper |
| Fabric Type | Broadcloth |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| CN | Fujian |
| Applicable Season | Four Seasons |
| Gender | Men |
| Model Number | 18818-50 |
| Down Content | 50% |
| Clothing Length | regular |
| Weight | 0.35KG |
| Type | regular |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Detachable Part | NONE |
| Down Weight | 100g-150g |
| Decoration | Wave Cut |
| Hooded | No |
| Pattern Type | Solid |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Color | Gray/Black/Red/Blue/Navy Blue |
| Size | Asian Size |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








Reviews
There are no reviews yet.