0-10℃ Men’s Winter Jacket Ultra Light Duck Down Jackets Portable Hooded Puffer Feather Thin Parkas Windproof Outerwear Coat 5XL
$52.99














| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Brand Name | NONE |
| Craft of Weaving | Tatting |
| Thickness | Thin |
| Lining Material | Nylon |
| whether full opening | Yes |
| Material | Nylon |
| Filling | White duck down |
| Applicable Scene | Trip |
| Style | Casual |
| Closure Type | Zipper |
| Fabric Type | Broadcloth |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| CN | Henan |
| Applicable Season | Autumn And Winter |
| Gender | Men |
| Model Number | men winter jacket |
| Down Content | 50% |
| Clothing Length | regular |
| Weight | 0.30-0.45kgs |
| Type | regular |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Detachable Part | NONE |
| Down Weight | 100g-150g |
| Decoration | NONE |
| Hooded | Yes |
| Pattern Type | Solid |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"108","inch":"42.52"},"size":"M","vid":361386},{"length":{"cm":"112","inch":"44.09"},"size":"L","vid":361385},{"length":{"cm":"116","inch":"45.67"},"size":"XL","vid":100014065},{"length":{"cm":"120","inch":"47.24"},"size":"XXL","vid":4182},{"length":{"cm":"124","inch":"48.82"},"size":"XXXL","vid":4183},{"length":{"cm":"128","inch":"50.39"},"size":"4XL","vid":200000990},{"length":{"cm":"132","inch":"51.97"},"size":"5XL","vid":200000991}]} |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








Reviews
There are no reviews yet.