Sale
2026 New Military Smart Watch Men IP67 3ATM Outdoor Sports Fitness Tracker Blood Pressure Health Monitor BT Calls GPS Smartwatch
₪27.97
Parameter:
Display: 1.44/2.01-inch HD
Touch TP: full screen touch
Battery: 300 mAh high voltage and large capacity
Working time: 5-10 days
Standby time: about 50 days
Bluetooth: BLE5.2
System support: Android 4.4 or above, IOS 9.0 or above, 5S or above
Waterproof level: 3ATM
Function:
Heart rate/blood pressure/blood oxygen monitoring, ECG monitoring, Bluetooth calling, Bluetooth music, sleep monitoring, incoming call reminder, text message reminder, social APP message reminder, alarm clock reminder, sedentary reminder, multi-exercise, turning the wrist to light up the screen, and finding the bracelet , find mobile phones, take photos remotely, do not disturb mode, dial customization, do not disturb mode, frequently used contacts, SIRI, music control, weather, calculator, bedside lamp, etc.
Language:
English (default), Simplified Chinese, French, Spanish, Polish, Portuguese, Italian, German, Dutch, Turkish, Russian, Persian, Hungarian, Greek, Arabic, Filipino, Malay , Indonesian, Vietnamese, Thai, Swedish, Hebrew, Finnish.












| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 in |
| Brand Name | Ola Esporte |
| Category | Smart Watches |
| System | Tizen OS |
| Function | Oxymeter |
| Battery Life | 3 days |
| SIM Card Available | No |
| Type | On Wrist |
| Voice assistant built-in | Yes |
| Language | Indonesian |
| High-concerned chemical | None |
| Display Size | 1.44/2.01 Inch |
| Network Mode | None |
| Metrics measured | Blood Pressure Monitor |
| RAM | <128MB |
| Screen Shape | SQUARE |
| Battery Capacity(mAh) | 220-300mah |
| Resolution | 240*296 |
| Bluetooth-compatible Version | 5.0 |
| GPS | Yes |
| Screen Material | LCD |
| Multiple Dials | Yes |
| Application Age Group | Adult |
| Mechanism | Yes |
| Origin | Mainland China |
| Compatibility | All Compatible |
| ROM | <128MB |
| Rear Camera | None |
| Activity Tracked | Activity Tracker |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| Touch Screen | Yes |
| Battery Detachable | No |
| Band Detachable | Yes |
| Band width[mm] | 22 mm |
| CPU Manufacturer | qualcomm |
| Certification | weee |
| Style | Outdoor |
| Movement Type | Electronic |
| APP Download Available | No |
| Case Material | Alloy |
| WIFI | No |
| Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








Reviews
There are no reviews yet.