TWS Music Watches Earbuds Smart Watch NFC AMOLED BluetoothCall Heart Rate Blood Oxygen Monitor Smartwatch Headphones For Android
$2.99
Basic Parameter
APP name: Da Fit
Bracelet size(mm): 260mm*43mm*14mm
Appearance material: alloy+PC
Charging time: 2-3 hour
Life time: 7-15 Day
Waterproof Level: IP67
Chipset: JL7013A6
Compatible System: Android5.0 UP IOS9.0 UP
FLASH memory: 128MB
screen size: 1.53 inch
Resolution: 360*360
Control Mode: Full touch screen (explosion-proof and scratch proof glass)+button
Connection parameter
Bluetooth: BT4.0/5.2
Headset
headset battery: 3.7V/30mAh
play time: 4.5 hour
Control Mode: touch
Battery
Charge Mode: USB cable Charging
Battery Capacity: 3.8V/400mAh
Language
APP Language: Arabic、Bulgarian、Czech、Danish、German、Spanish、Finnish、French、Hindi、Croatian、Indonesian、Italian、 Japanese、Korean、 Norwegian、Dutch、 Polish、 Pashto、 Portuguese、Romanian、Russian、Swedish、Thai、Turkish、Ukrainian、Vietnamese、Chinese, English、traditional chinese
Watch Language: Watch (default 13 languages) Chinese, Traditional Chinese, English, German, Korean, Spanish, Japanese, French, Russian, Arabic, Ukrainian, Italy, Portugal



















| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 in |
| Brand Name | LIGE |
| LIGE Model | Sport Watch |
| Category | Smart Watches |
| System | iOS |
| Function | Oxymeter |
| Battery Life | 5-7 |
| SIM Card Available | No |
| Type | On Wrist |
| Voice assistant built-in | Yes |
| Language | Arabic |
| High-concerned chemical | None |
| Display Size | 1.53 inch |
| Network Mode | None |
| Metrics measured | Sleep Monitor |
| RAM | <128MB |
| Screen Shape | Round |
| Battery Capacity(mAh) | 300-450mah |
| Resolution | 360*360 |
| Bluetooth-compatible Version | 5.3 |
| GPS | No |
| Screen Material | AMOLED |
| Multiple Dials | Yes |
| Application Age Group | Adult |
| Mechanism | Yes |
| Origin | Mainland China |
| Compatibility | All Compatible |
| ROM | 128 MB |
| Rear Camera | None |
| Activity Tracked | Activity Tracker |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| CPU Model | JL7013A6 |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Band Material | Steel |
| Touch Screen | Yes |
| Battery Detachable | No |
| SIM Card Slot | No |
| Band Detachable | Yes |
| Band width[mm] | 22mm |
| App name | Da Fit |
| CPU Manufacturer | MediaTek |
| Certification | RoHS |
| Style | Luxury |
| Movement Type | Electronic |
| Model | relojes inteligentes |
| Case Material | Precious Metals |
| Accessory Type | Smartwatch, pair of headphones, charging cable, manual, original box |
| watch | watches |
| smartwatch | smartwatches |
| smart watch | smart watches |
| wristwatch | wristwatches |
| wrist watch | wrist watches |
| smart watch men | smart watches men |
| smart watch women | smart watches women |
| smartwatch men | smartwatches men |
| smartwatch women | smartwatches women |
| men watch | men watches |
| mens watch | mens watches |
| women watch | women watches |
| womens watch | womens watches |
| men wristwatch | men wristwatches |
| men wrist watch | men wrist watches |
| women wristwatch | women wristwatches |
| women wrist watch | women wrist watches |
| men smartwatch | men smartwatches |
| men smart watch | men smart watches |
| women smartwatch | women smartwatches |
| women smart watch | women smart watches |
| watch for men | watches for men |
| wristwatch for men | wristwatches for men |
| wrist watch for men | wrist watches for men |
| wristwatch for women | wristwatches for women |
| wrist watch for women | wrist watches for women |
| smartwatch for men | smartwatches for men |
| smart watch for men | smart watches for men |
| smartwatch for women | smartwatches for women |
| smart watch for women | smart watches for women |
| smartwhatch | smarthwhatch |
| reloj inteligente | reloj hombre |
| relojes smart watch | relojes inteligentes |
| reloj mujer | reloj inteligente hombre |
| relogios smartwatch | relogios masculino |
| montres hommes | montre connecte homme |
| reloj smartwatch | relojes para damas |
| smartwatch mujer | relogios inteligentes |
| montre connectee | montres intelligentes |
| relogios feminino | smart whacht hombre |
| Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








Reviews
There are no reviews yet.