20W PD Lightning Cable Type C to Lightning Fast Charging Cord MFI Certified Wire for Iphone 14 13 12 11 Pro Max XS Max XR 6 7 8
$3.99
[Super Durability and Flexibility]:The iphone charging cables are made of top-rated material and coated with premium TPE, which last 4X longer than other iphone charger cord and proven to withstand over 25,000 bends in strict laboratory tests.
[Mfi-Certified Lighing Cable]:RCTech USB C to lightning cables have completed MFi certification requirements,Which can be found on the official site of Mfi-Certified.These iphone fast charger cables use the newest C94 lightning end design for fast charging, which can safely and quickly charge your iPhone/iPad device.
[Compatibility]: USB C to Lightning Cable perfectly compatible with iphone 14 / iphone 14 pro / iphone 14 pro max / iphone 14 plus / iPhone 13/ Iphone 13 Mini/ Iphone 13 Pro/ Iphone 13 Pro Max/ iPhone 12/ Iphone 12 Mini/ Iphone 12 Pro/ Iphone 12 Pro Max/ Iphone 11/ Iphone 11 Pro/ Iphone 11 Pro Max/ iPhone XS / Iphone XS Max / iPhone X/ Iphone XR/ iPhone 8/ Iphone 8 Plus/ Iphone SE and for more apple iphone mobile phone , iPad, iPod.









| Weight | 21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 in |
| Brand Name | DFLASHS |
| Maximum Current | 2.4A |
| Material | PVC |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Features | Charging & Data Sync Cable |
| Has Retail Package | Yes |
| Certification | CE |
| Color | White |
| Length | 1m, 2m |
| Feature 1 | Fast Charger Cable |
| Feature 2 | MFI Certified |
| Peices | 1pcs, 2pcs, 3pcs |
| Function 1 | iphone charger cable |
| Function 2 | lightning cable |
| Function 3 | IPhone charging cable |
| Function 4 | usb c to lightning |
| Function 5 | lightning to type c |
| Function 6 | iphone cable |
| Function 7 | cable lightning |
| Function 8 | type c to lightning |
| Function 9 | cable iphone 13 |
| Function 100 | usb c lighting cable |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.











Reviews
There are no reviews yet.