2Pcs T20 7443 W21 5W 7440 Glass Halogen Turn Signal Lamp Brake Stop Lights Bulb Daytime Running Lights Warm White Reversing Bulb
$3.99
Feature
Nice bright white colour wit a hintof blue HID Xenon Effect. Natural blue glass, not a cheap bluepainted. Work well with Side Making Light and DRL Light Direct replacement for standard T20 7443/7440
Attention:
21W/5w,21W on the light glass is the light type NOT WATTAGE,this type light's wattage is 16W,please check before purchase!!
Have a nice shopping!












| Weight | 3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 in |
| Brand Name | KEVANLY |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Voltage | 12 V |
| Item Type | Turn Signal |
| Interface Type | T20 (7440) |
| For Vehicle Brands/Model | BMW |
| BMW Model | 135is |
| Model Name | T20 7443 7440 |
| Socket Type | T20 7440 7443 |
| External/Interior | External Lights |
| Car Maker | Audi |
| For Car Lamp | Brake Lights |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








Reviews
There are no reviews yet.