Sale
70cm Extra Long Beech Wood Shoe Horn with Magnetic Base – Premium Durable Solid Wood Shoe Helper
$22.99





| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 in |
| Brand Name | NONE |
| High-concerned chemical | None |
| Model Number | C1024 |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Shoe Horns |
| Product Type | Shoe Horn / Long Handle Shoe Lifter / Shoe Puller / Shoe Care Tool |
| Length | 70cm / Extra Long / Extended Length |
| Material | Beech Wood / Solid Beech Wood / Premium Hardwood / Natural Solid Wood |
| Function | Easy Shoe Wearing / Back Pain Relief / Space-Saving Storage / Shoe Shape Protection |
| Usage Scene | Home / Entryway / Shoe Cabinet / Bedroom |
| Target User | Elderly / Pregnant Women / People with Back Pain / All Adults |
| Design | Ergonomic Long Handle / Smooth Polished Surface / Rounded Edge (Anti-Scratch) |
| Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.















Reviews
There are no reviews yet.