Face Mask Brush Flat Soft Hair Facial Cleansing Skin Care Blender Foundation Applicator Concealer Brush Beauty Makeup Tool
$2.46 $2.77Price range: $2.46 through $2.77

Bristle Material: Man-made fiber
Color: As Show
Size:11*2cm
Package included:
1x Facial Mask Mud Brushes
Easy to apply thin layers of skincare products evenly
Suitable for facial mask, peel, serum, and other skincare products
Face Mask Brush For Beauty is soft and hygienic
Suitable for sensitive skin face and body, professional and home use
Easy to clean with water , durable for high temperature and various skincare ingredients
Notice:
1. Please allow 2-3% error due to manual measurement.
Please make sure you do not mind before you bid.
2. The colors may have different as the difference display, please understand.











| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| type01 | flat head brush |
| type02 | brushes for mask mud |
| type03 | professional mask brush |
| type04 | mask mud applicator |
| type05 | Reusable facial cleaning tool |
| type06 | brushes for facial masks |
| type07 | mask face applicator |
| type08 | Multi-use contour makeup brush |
| type09 | Silicone Head Mask Brush |
| type10 | mini mask brush |
| type11 | skin care tool |
| Brand Name | NONE |
| Handle Material | Wood |
| Item Type | MAKEUP BRUSH |
| Quantity | 1x Facial Mask Mud Brushes |
| Size | 11*2cm |
| High-concerned chemical | None |
| Brush Material | Wool Fiber |
| Number of Pieces | One Unit |
| Origin | Mainland China |
| Used With | Highlighter Brush |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Reviews
There are no reviews yet.