Women’s Sweater Spring Summer Short Sleeve V-neck Knit Shirt Casual Korean Pullovers Stripe Bottoming Shirt Slim Fit Jumpers
$32.99

1cm=0.394 inch | ||||
Bust | Length | Shoulder | Sleeve | |
S | 88 | 56 | 37 | 25 |
M | 90 | 57 | 38 | 26 |
L | 95 | 58 | 39 | 27 |
XL | 100 | 59 | 40 | 28 |
XXL | 105 | 60 | 41 | 29 |
“Size mearsured by ourselves, | ||||

| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1 in |
| Brand Name | yszwdblx |
| whether full opening | No |
| Clothing Length | regular |
| Material | COTTON |
| Decoration | NONE |
| Collar | V-Neck |
| Closure Type | None |
| Elasticity | High Strecth |
| Sleeve Style | regular |
| Style | Casual |
| High-concerned chemical | None |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Regular Fit |
| Origin | Mainland China |
| CN | Anhui |
| Season | Spring/Summer |
| Sleeve Length(cm) | Short (4 – 16 Inch) |
| Craft of Weaving | Knit |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | Thin |
| Pattern | SLIM |
| Age | 25-34 |
| Percentage of Material | 91%-95% |
| Gender | Women |
| Yarn Thickness | Fine yarn |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"85","inch":"33.46"},"size":"S","vid":-1},{"length":{"cm":"90","inch":"35.43"},"size":"M","vid":-2},{"length":{"cm":"95","inch":"37.40"},"size":"L","vid":-3},{"length":{"cm":"100","inch":"39.37"},"size":"XL","vid":-4},{"length":{"cm":"105","inch":"41.34"},"size":"XXL","vid":-5}]} |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Reviews
There are no reviews yet.