Stainless Steel Potato Chip Slicer Dough Vegetable Fruit Crinkle Wavy Slicer Knife Potato Cutter Chopper French Fry Maker
$4.99
(In Stock)
Specifications:
Material: PP plastic + stainless steel
Size: 190*60mm
Weight:55g
Uses: used for onions, potatoes and other fruits cut into waves
Package Included:
1 x Wavy Edged Knife






| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 in |
| package | 1 * Wavy French Fries |
| Shipping method | drop shipping, free shipping, retailer |
| size | 190*60mm |
| color | Blue/orange/green/pink |
| use 1 | Fruit & Vegetable Tools |
| use 2 | Kitchen Accessories |
| use 3 | Potato Chip Slicer |
| use 4 | Stainless Steel Potato Slicer |
| use 5 | Vegetable Chopper slicer |
| use 6 | Potato Cutter |
| Brand Name | NONE |
| Blade Material | Stainless steel |
| Model Number | Wavy French Fries |
| Type | Fruit & Vegetable Tools |
| Fruit & Vegetable Tools Type | French Fry Cutters |
| Material | Metal |
| Metal Type | Stainless steel |
| High-concerned chemical | None |
| Feature | Stocked |
| Origin | Mainland China |
| Certification | SGS |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews
There are no reviews yet.