Sale
USB Rechargeable LED Night Light Cute Cartoon Panda Silicone Lamp Timing Function Desk Bedside Decor Children Nightlight Gift
$17.99
Product Parameters:
Material: ABS + Silicone
Charge type: USB Cable
Voltage: DC 5V
Charging Current:200-600mA
Input Current: DC5V 0.3A
Power Parameter:1W
Battery capacity:1200mAh
Battery Time: 6h
Charging Time: 2-3h
Features:
3 Levels brightness.
30min timer function.
skin-friendly touch, fell more secure.
type C charging













| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Brand Name | Aamasun |
| High-concerned chemical | None |
| Voltage | 5v |
| Luminous Flux | <60 |
| Type | Night Light |
| Is Batteries Included | Yes |
| Shape | Animal |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Nominal Voltage | 5V |
| Origin | Mainland China |
| Certification | ce |
| Power Source | Rechargeable battery |
| Usage | HOLIDAY |
| Wattage | 0-5W |
| Model Number | A05430997 |
| Body Material | ABS |
| Is Smart Device | No |
| Power Generation | Switch |
| Is Batteries Required | Yes |
| Item Type | Night Lights |
| Light Source | LED bulbs |
| Battery Type | LITHIUM ION |
| Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews
There are no reviews yet.