150g Car Plastic Restorer Back To Black Gloss Auto Interior Leather & Panel Renewal Wax Coating Agent Auto Polish Repair Coating
$6.99
Features:
This product can effectively solve the aging phenomena such as whitening and fading of plastic trim, and restore like new color. The high-hardness Ceramic Coating can ensure that the rain cannot wash off the coating, and can protect the plastic parts for a long time and prevent aging.
Use:
1.Clean the leather surface thoroughly
2.Apply the product onto the sponge
3.Apply evenly on the surface of genuine leather
4.Wait for 5-8 minutes for natural air drying and absorption to complete the care
Note:
Our store adopts online distribution mode, which will be safer, faster, and can track logistics.
Our 24-hour customer service is online. If you have any questions about the product, please contact customer service, and we will solve the problem for you.









| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Brand Name | CJTHK |
| Origin | Mainland China |
| High-concerned chemical | None |
| Item Type | Plastic & Rubber Care |
| Special Features | Plastic Restorer |
| Item Volume | 150ml |
| Feature 1 | Plastic Refurbishing |
| Feature 2 | Plastic Coating |
| Feature 3 | Exterior Plastic Cleaning |
| Feature 4 | Leather Restorer |
| Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








Reviews
There are no reviews yet.