All In One Grooming Kit Hair Beard Trimmer For Men Rechargeable Electric Shaver Body Trimmer Eyebrow Nose Ear Waterproof
₪33.99
voltage 100-240v voltage,50/60Hz
waterproof: yes
shaving: wet or dry shaving
USB charger
powerful rotary motor
attachment combs(4pcs) 3/6/9/12 mm
stainless steel blade
User Manual in english languages
2 hours charging time
cord/cordless use
running time 90 minutes
best for barber salon or home use
electroplating production process
cleaning brush*1
User Manual*1
charger*1
machine*1
comb*4
packing box*1
Shaver head*1
Trimmer head*1
Nose hair organ head*1
Protective cover*1
Notice (1):
The seller will not notify immediately when the factory to replace new retail box
promise all product is new and original,Pictures are real
If you need any help, please contact the sales person and she will help you
Because the time difference between countries, if sales person is not online,she will reply your email within 5-10 hours
Notice (2):
All tracking number will be tracked from china to your country, if you do not know how to tracked, please contact the seller
All the goods are sent out within 5 hours after you pay
If the goods are lost, promised full refund
If the goods arrive late, please contact the sales person, she will help you to extend the protection time
The seller does not provide lubricants because the aviation logistics company restricts the delivery of liquids

| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 in |
| Brand Name | Surker |
| Surker Model | 881 |
| Is Batteries Included | Yes |
| Origin | Mainland China |
| Commodity Quality Certification | ce |
| High-concerned chemical | None |
| Material | ABS |
| Motor type | ROTARY |
| Certification | CE |
| Size | 4*16cm |
| Number of nozzles | 5 or more |
| Item Type | hair trimmer |
| Length adjustment method | Change of nozzles |
| Battery Charging Time | up to 2 hours |
| Battery Life | over 90 minutes |
| Power type | Mains and battery operation |
| Function | Charging indication |
| Maximum cutting length | 11 – 20 mm |
| Purpose | For the head |
| Motor | vibratory |
| Blade Material | Stainless steel |
| Minimum cutting length | less than 0.5mm |
| attachment combs | 3/6/9/12MM |
| Charging time | 2 hours |
| Usage time | 90 minutes |
| Charger | USB Charger |
| Voltage | 100-240v~50/60Hz |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Reviews
There are no reviews yet.