Korean Ins Style Cartoon Puppy Glass, High Temperature Resistant Water Cup with Handle, Breakfast Milk Mug, Children’s Gift
$16.99
product information
Type: glass
Material: high borosilicate glass
Applicable people: general public
Heat-resistant temperature: -20°C~120°C
Capacity: 400ml Product size: 10cm high, 8cm wide
Things to note:
To avoid burns, please pay attention to the water temperature. When drinking water, it is best to fill it with warm water rather than boiling water.
Size may vary slightly due to manual measurement.
Due to differences in display screens and lighting effects, the actual color may be slightly different from that shown in the picture.
Thank you for your understanding. If you have any questions, please contact us first and we will solve it for you




Type: glass
Material: high borosilicate glass
Applicable people: general public
Heat-resistant temperature: -20°C~120°C
Capacity: 400ml Product size: 10cm high, 8cm wide
Things to note:
To avoid burns, please pay attention to the water temperature. When drinking water, it is best to fill it with warm water rather than boiling water.
Size may vary slightly due to manual measurement.
Due to differences in display screens and lighting effects, the actual color may be slightly different from that shown in the picture.
Thank you for your understanding. If you have any questions, please contact us first and we will solve it for you





| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Brand Name | NONE |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Accessory Type | With None |
| Specification | 1 pcs |
| Shape | Handgrip |
| Certification | LFGB |
| Purpose | To kid |
| Drinkware Type | Mugs |
| Type | Milk Mugs |
| Feature | Not Inverted |
| pattern | cartoon |
| Product Category | water cup |
| Applicable place | household |
| material | borosilicate glass |
| weight | 120 g |
| function | high temperature resistance |
| style | Korean |
| capacity | 301-400ml |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Reviews
There are no reviews yet.