Men’s Outdoor Summer Wearable Clog Shoes Anti-Slip Breathable Odor-Resistant Slip-Resistant Sandals
$30.99






| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 in |
| Brand Name | NONE |
| Upper Material | EVA |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Shoes Type | Slides |
| Applicable Place | Outside |
| Department Name | Children |
| Outsole Material | EVA |
| Heel Height | Med (3CM – 5CM) |
| Insole Material | EVA |
| Fit | True to Size |
| Model Number | 3627cm |
| Upper fixing method | Injection molding |
| Season | Spring/Autumn |
| Item Type | slippers |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"countrySizeMap":{"EU":"40","BR":"38","JP":"25.5","UK":"6.5","KR":"255","MX":"25.5","US":"7.5"},"length":{"cm":"25.5","inch":"10.04"},"size":"40-41","vid":201446566},{"countrySizeMap":{"EU":"41.5","BR":"39.5","JP":"26.5","UK":"7.5","KR":"265","MX":"26.5","US":"8.5"},"length":{"cm":"26.5","inch":"10.43"},"size":"42-43","vid":201446564},{"countrySizeMap":{"EU":"43","BR":"41","JP":"27.5","UK":"8.5","KR":"275","MX":"27.5","US":"9.5"},"length":{"cm":"27.5","inch":"10.83"},"size":"44-45","vid":201446565}]} |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Reviews
There are no reviews yet.