Outdoor LED Solar Firework Lights Garden Decoration Fairy Lights Waterproof Dandelion Lawn Lamp for Garden Landscape Lawn Decor
$7.99
Product Feature
1. Each with lot of LEDs; its copper wires can be twisted into different shape, which is amazing to decorate your garden for creating the funny.
2. Lighting Modes: With colorful, 2 lighting modes changeable design.
3.Solar Powered: It will automatically off to recharge during the day time and illuminate automatically when it gets dark. It's totally solar-powered, with no wires or external electricity required so as to save energy.
4.Waterproof: IP64 waterproof, made of quality stainless steel and ABS materials. They won't be rust to ensure the long-lasting life and brightness of the lights.
5.Widely Used: Widely used to light or decorate your garden, patio, lawn, flowerbed, fence, walkway, etc.
Product Specification
Type:Solar Firework Lights
Material:ABS Plastic + Stainless Steel
Light Color:Colorful,White, Warm White(optional)
Package Included
1 pc 60leds Solar Firework Light





| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 in |
| Brand Name | NONE |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | SOLAR |
| Voltage | 5V |
| Luminous Flux | <60 |
| Installation Method | self-contained |
| Is Bulbs Included | No |
| Origin | Mainland China |
| Certification | LVD |
| Protection Level | IP65 |
| Body Material | ABS |
| Item Type | Lawn Lamps |
| Is Dimmable | No |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | ART DECO |
| Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.










Reviews
There are no reviews yet.