Mini Headlight COB LED Headlamp 3 Modes Waterproof Headlight Head Flashlight Torch Lantern for Outdoor Camping Night Fishing
$3.99
Description:
Power supply: 3 No. 7 batteries (excluding batteries)
Material: Plastic
Power: 5W
Color: Black
Specifications:
1[Highlight Output] transition of the light spot edge is soft, the lighting effect is clearer, and night running lighting and road finding are more convenient
2[Three adjustable levels ] Three brightness levels
3[ Mini design ] Easy to carry
4[Suitable for scenarios] Night reading, maintenance, exploration, etc
Package Included:
1 * Headlamp












| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 in |
| Brand Name | cycle zone |
| Nominal Voltage | 3.7 V |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Is Batteries Included | No |
| Item Type | Headlamps |
| Beam Angle | 180 ° |
| Battery Type | AAA |
| Waterproof | Yes |
| Light Source | LED |
| Certification | CE |
| Purpose | For Outdoor Camping Hiking Fishing et |
| Model Number | T89 |
| Model of LED Beads | COB |
| Switch Mode | High/Middle/Low |
| Wattage | 5W |
| Name | Portable Cob Headlamps |
| Type1 | Waterproof Outdoor Lighting |
| Type2 | Mini Headlights |
| Type3 | 3 Modes Headlamp |
| Type4 | Small Hesd Flashlight |
| Type5 | Lanterns for Camping Fishing Hiking |
| Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.










Reviews
There are no reviews yet.