Samsung 45W PD Charger Super Fast Charging For Galaxy S25 Ultra Plus FE S24 S23 S22 A56 A55 A36 A17 EU Adapter 5A Type C Cable
$11.99
45W PD Super Fast Charger EU
• Galaxy A56 A55 A35 A25 A15 A54 A53 A52 A51 A34 A24 A23 A14 A04S A13 A06 A16 A36
• Galaxy S25 Ultra S25+ S25 S24 Ultra ,GalaxyS24Plus ,GalaxyS24,S24FE Galaxy S23 Ultra,Galaxy S23+,Galaxy S23,Galaxy S23FE , Galaxy S22 Ultra,Galaxy S22+,Galaxy S22,Galaxy S21 Ultra 5G,Galaxy S21+ 5G,Galaxy S21 5G,Galaxy S21 FE 5G,Galaxy S20 Ultra 5G,Galaxy S20+ 5G,Galaxy S20 5G,Galaxy S20 FE 5G
• Galaxy Z Fold5,Galaxy Z Flip5,Galaxy Z Fold4,Galaxy Z Flip4,Galaxy Z Fold3,Galaxy Z Fold2 5G
• W24,W24 Flip,W23,W23 Flip,W22 5G,W21 5G
• Galaxy A54 5G,Galaxy A53 5G,Galaxy A52 5G,Galaxy A90 5G,Galaxy A71 5G,Galaxy A80,Galaxy A70,Galaxy A70s
• Galaxy Note20 Ultra 5G,Galaxy Note20 5G,Galaxy Note10+ 5G,Galaxy Note10












| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 in |
| Brand Name | SAMSUNG |
| Samsung Model | EP-TA845 |
| Certification | CE |
| Origin | Mainland China |
| Output Interface | 1 C Port |
| High-concerned chemical | None |
| Applied Fast Charge Protocols | USB PD |
| GaN | No |
| Type | Travel |
| Power Source | A.C. Source |
| Model Number | EP-TA845 |
| Quality Certification | EMC |
| Intelligent Charge | Yes |
| Display screen | No |
| Max Output Power | 45W |
| Cable Max Current | 5A |
| Cable Type | Type-C to Type-c |
| Cable length | 1.0M |
| Type 1 | EU Travel |
| Type 2 | With Box |
| Plug Type EU Black/White | Only Charger |
| Plug Type EU White 1M Cable | Charger+5A Cable |
| Plug Type EU Black 1M Cable | Charger+5A Cable |
| Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Reviews
There are no reviews yet.