1Pcs Car LED Rear Trunk Lamp Luggage Compartment Light Bulbs 12V For Toyota RAV4 Prius Sienna Alphard Yaris Prime Harrier Venza
$7.99
Led license plate lights for Toyota | |||
For Vehicle Brands/Model | For Toyota | LED Color | White |
Input Voltage | 12V | Number of light | 18 SMD |
Working Conditions | Temperature:-35°C~100°C | Certificate | CE&EMARK |
Package | Size 70×38 mm | MOQ | 1 Pcs |
Weight | 42g | Warranty | 1 Year |
Shipping | DHL, Fedex, UPS, TNT, EMS or shipping to your agent in China, etc. | ||
Delivery time | 3-15 days | ||
Car Model | Work For Toyota 2018.11-2022.12 For Toyota RAV4 MK5 (XA50) 2014-2019 For Toyota Highlander 2004-2022 For Toyota Prius 2019-2022 For Toyota Prius AWD-e 2012-2015 For Toyota Prius Plug-In 2017-2022 For Toyota Prius Prime 2012-2017 For Toyota Prius V 2006-2022 For Toyota Rav4 2021-2022 For Toyota Rav4 Prime 2016-2022 For Toyota Sienna 2009-2015 For Toyota Venza | ||
Specification:
It features one pair high power LED license plate lights.
Each license plate light is equipped with 18SMD, producing super bright light.
Low power consumption, high efficiency and energy saving.
Direct installation, no wiring or modification, just plug and play.
No damage to the original housing.
LED type: 18 SMD
Light color: White
Light color: 6000-6500K
Description
Applicable models:
For Toyota
2018.11-2022.12 For Toyota RAV4 MK5 (XA50)
2014-2019 For Toyota Highlander
2004-2022 For Toyota Prius
2019-2022 For Toyota Prius AWD-e
2012-2015 For Toyota Prius Plug-In
2017-2022 For Toyota Prius Prime
2012-2017 For Toyota Prius V
2006-2022 For Toyota Rav4
2021-2022 For Toyota Rav4 Prime
2016-2022 For Toyota Sienna
2009-2015 For Toyota Venza
Package Contents:
1Pcs Trunk Light
Note: Light photography and various displays may cause the product color in the picture to be slightly different from the real one. The error in measurements is +/- 0.1-0.3 cm.














| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Brand Name | WTS |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Trunk lamp |
| Lumens | 200lm |
| Interface Type | T10 (W5W/194) |
| For Vehicle Brands/Model | TOYOTA |
| Toyota Model | RAV4 |
| RAV4-Year | 2015 |
| OEM number | 11B949101 |
| Size | 41 mm |
| Voltage | 12 V |
| Model Name | ZY-WXD-1W |
| Wattage | 5W |
| Item Weight | 42g |
| For Toyota RAV4 MK5 (XA50) 2018.11-2022.12 | For Toyota Highlander 2014-2019 |
| For Toyota Prius 2004-2022 | For Toyota Prius AWD-e 2019-2022 |
| For Toyota Prius Plug-In 2012-2015 | For Toyota Prius Prime 2017-2022 |
| For Toyota Prius V 2012-2017 | For Toyota Rav4 2006-2022 |
| For Toyota Rav4 Prime 2021-2022 | For Toyota Sienna 2016-2022 |
| For Toyota Venza 2009-2015 | For Toyota |
| Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.













Reviews
There are no reviews yet.