Sale
RGB Led Strip Lights 1M-40M Led Room Light with APP Control Flexible Ribbon Luces Led Tape for Room Bedroom Decoration
$3.99
Description
Product information:
1. Item: RGB Led Strip
2. Length: 1m /2m /3m /4m /5m /10m /15m /20m /30m /40m
The maximum length of one roll of light strip is 15m, so (30m= 2rolls *15m; 40m=2rolls *20m)
3. Voltage: USB 5V
4. Color: RGB
5. Remote battery: CR2025 (include)RGB Led Strip










| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 in |
| Brand Name | NONE |
| High-concerned chemical | None |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Is Batteries Included | Yes |
| Nominal Voltage | 5V |
| Origin | Mainland China |
| Voltage | 5V |
| Average Life (hrs) | 10000 |
| Strip type | SMD |
| Power Generation | light |
| Waterproof | No |
| Is Smart Device | Yes |
| Color Temp(K) | RGB |
| Power Source | DC |
| Item Type | Strip |
| Power Consumption (W/m) | 5V |
| Certification | RoHs |
| Occasion | Living room |
| Feature | Led Lights |
| Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews
There are no reviews yet.