Samsung 25W PD Charger Super Fast Charge Adapter Type C Cable For Galaxy S20 S21 S22 S23 S24 S25 Ultra Z Flip Fold 6 5 4 3 2 A55
$3.99
Item: 25W USB-C PD Super Fast Charger
Cable: 3A Type-C to Type-C Cable, 1M Length
Color: Black/White
Plug: EU
Input: AC 100~240, 50/60Hz
Output: 5.0V=3.0A 15.0W / 9.0V=2.77A 25W
PPS Output: 3.3-5.9V=3.0A or 3.3-11.0V=2.25A Max (25W Max)
Fast Charging Protocol: PD, QC
Compatible with: For Galaxy S24 / S24+ / S24Ultra / S23 / S23+ / S23Ultra / S23FE / S22 / S22+ / S22Ultra / S21 / S21+ / S21Ultra / S21FE / S20 / S20+ / S20Ultra / S20FE / Note20 / Note20 Ultra / Note10 / Note10+ / Z Flip6 / Flip5 / Flip4 / Flip3 / Flip2 / Z Fold6 / Fold5 / Fold4 / Fold3 / Fold2 / A15 / A25 / A35 / A55 / A54 / A34 / A73 / A53 / A72 / A71 / A70 / A80 / A90 / A91 / M55 / M54 / M53 / A05 / A05S and other PD,PPS compatible mobile phone model.
Compatible with: For iPhone 15/15 Pro/15 Pro Max
Support dropshipping and wholesale












| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 in |
| Brand Name | SAMSUNG |
| Origin | Mainland China |
| Connector A | Type-C |
| Input Voltage | 100-240V 50-60Hz 0.7A |
| Connector B | Type-C |
| High-concerned chemical | None |
| Amplifier | No |
| Output Voltage | 25w |
| Certification | RoHS |
| Model Number | EP-TA800 |
| Max. Output Power | 25W |
| Type | Travel |
| Power Source | A.C. Source,USB |
| Charger | 25W EU Plug Super Fast Charger |
| Cable | 3A Type-C To Type-C Cable |
| Cable Length | 1M |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews
There are no reviews yet.