D20 Smart Watch Sport Fitness Tracker Pedometer Smartwatch for Men Women Digital Wristwatch Y68 Pro6 Gift
$8.99
Why do buy our product?
1. Our products are all purchased directly from the original factory. Quality inspection before delivery to ensure that each product is normal before delivery
2.3 months warranty period, from the time you receive the goods. So you don't have to worry if there is a problem with the product, the problem won't be solved.
3. You can choose the color you want, if you want to mix colors. Just leave a message on the order after purchase or contact us and tell us the color you want.
4. Our biggest advantage is our after-sales service. If there is any problem with the product or during transportation, we will try to solve it for you.
5. Our aim is to win-win with customers and not to let customers bear unnecessary losses.
6. We do wholesale and dropshipping, if you want better communication you can add my whats–app (+8613425145375)
D20/Y68 Smart Watch + Pro6 Bluetooth Earphone
Description
1.APP:Fitpro
2.Size:38.5*45*14mm
3.Strap meterial:Silica gel
4.Main screen:1.44-inch LCD 240*120
8.Color:Black white,Pink
9.Battery:100mAh
Note
1.Charge for 2 hours when using for the first time.
2.Please download the APP before use.
3.We will test before shipping












| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Brand Name | Tebaurry |
| Tebaurry Model | D20 |
| Category | Smart Watches |
| System | Android OS |
| Function | Heart Rate Tracker |
| Battery Life | 5days |
| SIM Card Available | No |
| Type | On Wrist |
| Voice assistant built-in | No |
| Language | English |
| High-concerned chemical | None |
| Display Size | 1.44 |
| Network Mode | None |
| Metrics measured | Sleep Monitor |
| RAM | <128MB |
| Screen Shape | SQUARE |
| Battery Capacity(mAh) | <120mAh |
| Display Type | DIGITAL |
| Resolution | 240*240 |
| Bluetooth-compatible Version | 5.0 |
| GPS | No |
| Screen Material | TFT |
| Multiple Dials | Yes |
| Application Age Group | Adult |
| Mechanism | No |
| Origin | Mainland China |
| Compatibility | All Compatible |
| ROM | <128MB |
| Rear Camera | None |
| Activity Tracked | Steps Tracker |
| Waterproof Grade | Not waterproof |
| Band Material | Rubber |
| Battery Detachable | No |
| Band Detachable | Yes |
| Certification | NONE |
| Style | Fashion |
| Movement Type | Electronic |
| Model | D-20 |
| APP Download Available | Yes |
| Case Material | Alloy |
| Battery Capacity | <120mAh |
| Item Condition | New |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.










Reviews
There are no reviews yet.