Silicone Strap For Apple Watch Band 45mm 46mm 44mm 41mm 40mm 42mm Sport Correa Bracelet iWatch Series 11 10 SE 9 8 7 6 5 Ultra 3
$2.99
Strap For Apple Watch Sport Band 45mm 46mm 44mm 49mm 41mm 40mm 42mm Silicone Bracelet Correa iWatch Series 10 SE 9 8 Ultra 27 6 5 4 3 2 1
How to choose size
1. Open the “Watch” app on your phone, then go to the top left corner and select “All for Apple Watches” and “My Watches” to view
Watch model and size.
2. Check the model series and size MM on the back of the for Apple Watch dial to purchase the appropriate product
The following figure
Important note:
Note: for AppleWatch 1/2/3 generations and The new S10 generation has released a [42mm] dial Watch, please pay attention to choosing the correct model.

【Compatible Models】
38mm-40mm-41mm-42mm(S10) MM Strap
for Apple Watch Series 10 42mm(2024),
for Apple Watch Series 9 41mm(2023),
for Apple Watch Series 8/7 41mm,
for Apple Watch Series SE/SE2/6/5/4 40mm,
for Apple Watch Series 3/2/1 38mm;
42mm(S1 S2 S3)-44mm-45mm-46mm-49mm Strap
for Apple Watch Series 10 46mm(2024),
for Apple Watch Ultra 2 49mm(2023),
for Apple Watch Series 9 45mm(2023),
for Apple Watch Ultra 49mm,
for Apple Watch Series 8/7 45mm,
for Apple Watch Series SE/SE2/6/5/4 44mm,
for Apple Watch Series 3/2/1 42mm
【Package】
1x Watch Strap (NO Watch Included )
[size]41mm 40mm 38mm S/M –[for wrist:]5.1″-7.1″ (130mm-180mm)
[size]41mm 40mm 38mm M/L – [for wrist:]5.5″-7.5″ (140mm-190mm)
[size]49mm 45mm 44mm 42mm S/M – [for wrist:]5.9″-7.9″ (150mm-200mm)
[size]49mm 45mm 44mm 42mm M/L – [for wrist:]6.3″-8.3″ (160mm-210mm)



| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Brand Name | Lerxiuer |
| Band Material Type | Silicone |
| High-concerned chemical | None |
| Compatible Brand | apple |
| Origin | Mainland China |
| Gender | Unisex |
| Model Number | 49mm 46mm 45mm 44mm 42mm 41mm 40mm 38mm |
| Band Length | alpine loop for apple watch bands straps women men crested |
| Clasp Type | for Apple Watch Sport Band |
| Condition | New without tags |
| Item Type | Watchbands |
| color | starlight/Red/Black/Blue/White/Green/Yellow |
| SUpport | Dropshipping/Whosale |
| style1 | for apple watch band 49mm/46mm/46mm/45mm/41mm/44mm/42mm/40mm/38mm |
| style2 | for apple watch strap 49mm/46mm/46mm/45mm/41mm/44mm/42mm/40mm/38mm |
| style3 | for apple watch bracelet 49mm/45mm/41mm/44mm/42mm/40mm/38mm |
| style4 | for apple watch 9 8 7 band 45MM/41MM |
| style5 | for apple watch 49mm/45mm/41mm/44mm/42mm/40mm/38mm |
| style6 | for apple watch Ultra 3 2/10/9/SE/8/7/6/5/4/3/2/1 |
| style7 | for iwatch band 49mm/45mm/41mm/44mm/42mm/40mm/38mm |
| style8 | for correa apple watch 42mm/38mm |
| style9 | watchband for apple watch |
| style10 | for apple watch Accessories |
| style11 | for iwatch series Ultra 2/9/SE/8/7/6/5/4/3/2/1 |
| style12 | for apple watch 5 band 44mm 40mm |
| style13 | for bracelet apple watch 44mm 40mm |
| style14 | for apple watch S10 S9 S8 S7 S6 S5 S4 S3 S2 S1 |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








Reviews
There are no reviews yet.