2026 New T-Rex3 Pro 1100mAh Battery Smart Watch GPS path 5ATM Waterproof Sports Run tracker Outdoors Compass Military Smartwatch
$35.99
Product selling points:
1.1100 mAh large battery
2.3ATM waterproof
3.Outdoor strong light
4.Compass
Product features:
data, sports, sports record, weather, information, women, music
, sidebar, stopwatch, timer, alarm clock, cash code, business card, calendar, calculator, find mobile phone, camera, sports monitoring, sleep monitoring, heart rate detection, blood pressure detection, breathing exercise
Product parameters:
☀ Screen size: 1.70 inch
☀ Pixel: 360*360
☀ Touch type: full screen touch
☀ BT: BLE5.2
☀ Battery type: lithium-polymer battery
☀ Battery capacity: 1,100 mAh
☀ Battery life: about 25-35 days for daily use, about 200 days for standby
☀ Waterproof rating: IP68 (1.5m for 30 minutes)
☀ Concurrent system: Android 5.1 or IOS 8.2 or above with Bluetooth 5.0 BLE support
☀app: FitCloudPro
Menu languages:
24 languages (Simplified Chinese, Traditional Chinese, English, German, Russian, Spanish, Portuguese, French, Japanese,
Arabic, Dutch, Italian, Czech, Greek, Hebrew, Indonesian, Malay, Polish, Thai,
Vietnamese, Finnish, Romanian, Turkish, Croatian)























| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 in |
| Brand Name | ChiBear |
| Category | Smart Watches |
| System | Tizen OS |
| Function | Oxymeter |
| Battery Life | 30 |
| SIM Card Available | No |
| Type | wearable |
| Voice assistant built-in | Yes |
| Language | Indonesian |
| High-concerned chemical | None |
| Display Size | 1.7 inch |
| Network Mode | None |
| Metrics measured | Sleep Monitor |
| RAM | 256 MB |
| Screen Shape | Round |
| Battery Capacity(mAh) | >450mAh |
| Resolution | 360*360 |
| Bluetooth-compatible Version | 5.3 |
| GPS | GPS Via Smartphone |
| Screen Material | AMOLED |
| Multiple Dials | Yes |
| Application Age Group | Adult |
| Mechanism | Yes |
| Origin | Mainland China |
| Compatibility | All Compatible |
| ROM | 256 MB |
| Rear Camera | None |
| Activity Tracked | Activity Tracker |
| Waterproof Grade | Professional Waterproof |
| Launch Date | 2025 |
| Dial Window Material Type | Glass |
| Band Material | Silica Gel |
| Touch Screen | Yes |
| Battery Detachable | No |
| Band Detachable | Yes |
| Certification | FCC |
| Style | SPORT |
| Movement Type | Electronic |
| Model | HT33 |
| APP Download Available | Yes |
| Case Material | Precious Metals |
| WIFI | No |
| Watch Features | Relojes para hombre |
| Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.














Reviews
There are no reviews yet.