Mini USB Card Light Touch Double-sided Camping Night Light 6 LED Keychain Night Light 1W 5V Dimming Pocket Reading Book Light
$2.99
null
Specification:
Switch: Touch
Current: 200MA;
Power: 1.2W;
Voltage: 5V;
Color temperature: pure white 5000K, warm white 3200K;
Number of LEDs: 6 LEDs;
Luminescum: 50 luminescent/halo;
Application: Standard USB ports, such as portable power supplies, laptops, desktop computers, etc.
It can be put in your wallet or hung on a key, very portable.
Size: 42.7 x 12mm
Material: PCBA
Quantity: 1










| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 in |
| Brand Name | POCKETMAN |
| High-concerned chemical | None |
| Luminous Flux | <60 |
| Type | Night Light |
| Is Batteries Included | Yes |
| Shape | Rectangle |
| Is Bulbs Included | No |
| Nominal Voltage | 12 V |
| Origin | Mainland China |
| Certification | UL |
| Power Source | DC |
| Body Material | ABS |
| Is Smart Device | No |
| Power Generation | Touch |
| Is Batteries Required | No |
| Item Type | Night Lights |
| Light Source | LED bulbs |
| Use | EMERGENCY |
| Switch | Touch |
| Current | 200MA |
| Power | 1.2W |
| Voltage | 5V |
| Color temperature | pure white 5000K, warm white 3200K |
| Number of LEDs | 6 LEDs |
| Luminescum | 50 luminescent/halo |
| Size | 42.7 x 12mm |
| Material | PCBA |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.















Reviews
There are no reviews yet.